Intel

intel_baner_glowny_plaski

Intel – największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów z rodziny x86, które znajdują się w większości komputerów osobistych. Intel istnieje na rynku od 1968 roku, a portfolio tej firmy jest bardzo obszerne. W 2012 roku podpisaliśmy umowę o współpracy w zakresie rozwiązań software’owych.  Z szerokiego wachlarza aplikacji wybraliśmy rozwiązanie Intel® Datacenter Manager: Energy Director służące do zarządzania energią oraz Intel® Datacenter Manager: Virtual KVM Gatewaysłużące do centralnego zarządzania serwerami w centrach przetwarzania danych.

Koszty energii we współczesnych centrach przetwarzania danych są jednymi z najszybciej rosnących. Zużycie energii jest jednym z najważniejszych problemów dla osób zarządzających. Co więcej, jak mówi starszy analityk energii Eric Woods „Serwery używają 60 procent swojej maksymalnej mocy, podczas gdy w ogóle nic nie robią”. Ponadto zarządzanie zużyciem energii może być niezwykle skomplikowane. Dla tego też warto mieć kontrole nad zasilaniem w swoim centrum przetwarzania danych.
Program Intel® Datacenter Manager: Energy Director oferuje:
  • Monitorowanie mocy i temperatury:
W czasie rzeczywistym mamy dostęp do dokładnych danych na temat zużycia energii oraz temperatury, jak również mamy pogląd na planowane zużycie energii. Dzięki tym funkcjom można zastąpić kosztowne zarządzane listwy zasilające.
  • Zwiększenie gęstości zabudowy w szafie:
Program umożliwia maksymalizacje liczby serwerów w szafie opierając się o rzeczywistą  pobór prądu.
  • Optymalizacja mocy:
Definiowanie profili zasilania dla poszczególnych grup urządzeń.
  • Ciągłość działania:
Symulacja awarii zasilania, wskazanie punktów krytycznych.
Dzięki Intel® Datacenter Manager: Virtual KVM Gateway możemy:
  • W rzeczywistym czasie oglądać oraz sterować zasobami informatycznymi takimi jak Racks/Blades/Storages/Networks
  • Program posiada skonsolidowany centralny dostęp do wielu rozwiązań HP, IBM, Dell, Fujitsu, Lenovo, Sun, itp.
 

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco

Imię

Adres email

Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych. Nie spamujemy! więcej...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania informacji dot. rezerwacji. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, przysługujących mi prawach dostępu do danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest operator serwisu firma Lanster Sp. zo.o. z siedzibą w Krakowie przy ulicy Racławickiej 58.
...mniej