Okablowanie światłowodowe

Całkowite bezpieczeństwo i technologiczna doskonałość z systemami CommScope

Koncern CommScope to obecnie najlepsze źródło dostaw kompleksowych rozwiązań światłowodowych. Nie ma znaczenia czy jesteś projektantem nowoczesnych sieci LAN, WAN, czy urządzeń aktywnych.  Proponowane  przez  nas  innowacyjne  rozwiązania  światłowodowe  pomogą  Ci  zaprojektować  cały system  tak,  aby  pracował  dla  Ciebie  i  zgodnie  z  Twoimi  potrzebami.  Naszym  celem  jest  dostarczenie  najbardziej wydajnych  technologii  światłowodowych  do  jak  największego  grona  użytkowników.  Stosując  rozwiązania CommScope możesz wytwarzać promienie świetlne przy pomocy urządzeń nadawczoodbiorczych, kontrolować i sterować ich przepływem przez splitery, WDMy, izolatory, tłumiki i przełączniki jak również łączyć i tworzyć najbardziej zaawansowane systemy światłowodowe.

Nowe trendy w okablowaniu światłowodowym

Postępujące  olbrzymimi  krokami  wprowadzanie  nowych  technologii  informatycznych  przyczynia  się  do  wzrostu zapotrzebowania na  pasmo przenoszenia.  Tak  jak niedawno  Gigabitowy  Ethernet,  tak dzisiaj  jego 10-Gigabitowa wersja odkryły po raz kolejny granice możliwości transmisyjnych kabli wielomodowych. Wiadomo, że źródła światła używane  dotąd  do  realizacji  szybkich  transmisji  (źródła  laserowe  pracujące  przy  długiej  fali)  są  znacznie  droższe niż stosowane dotąd diody LED. Na szczęście dla użytkowników sieci opracowano i wprowadzono tanie źródła laserowe, tzw. VCSEL-e. Pozwalają one transmitować dane bardzo szybkich aplikacji przy krótkiej fali (850nm), co w połączeniu z kablami światłowodowymi o włóknach 50/125 optymalizowanymi pod kątem zastosowania laserów z długą falą pozwala transmitować dane nawet do 100Gb/s!

Z  myślą  o  najbardziej  wymagających  użytkownikach  firma CommScope  przy współudziale innych producentów stworzyła światłowodowy system okablowania w oparciu o nowy standard MT-RJ, który jest najlepszym rozwiązaniem infrastruktury kablowej zarówno wewnątrz budynku, jak również do połączeń szkieletowych. W zależności od wymagań prędkościowych system ten pozwala łatwo migrować od szybkości kilobitowych do dziesiątków Gigabitów.

przekroj_i_widok_kabla_swiatlowodowego

Kable światłowodowe z włóknami OM3 i OM4 – jedyne dla 10/40/100 Gb/s

  • Optymalizowane pod kątem superszybkich aplikacji;
  • Co  najmniej  7.5  razy  szersze  pasmo  przenoszenia  w  stosunku  do  włókien  OM1  i  3  razy  większe  w  stosunku do włókien OM2;
  • Mniejszy wymiar rdzenia (50/125µm) redukuje niekorzystne zjawisko dyspersji modalnej – zwiększa częstotliwość pracy;
  • Umożliwiają  zastosowanie  tanich  laserowych  źródeł  światła  pracujących  przy  krótkiej  fali  dla  bardzo  szybkich aplikacji;
  • Atrakcyjne cenowo jednocześnie ze znacznie lepszymi równocześnie parametrami transmisyjnymi;
  • Znaczne powiększenie długości połączeń: dla GbE ponad 3-krotnie, a dla 10GbE ponad 9 razy dalsza transmisja;
  • Kable z włóknem 50/125 pracują z tymi samymi urządzeniami aktywnymi co kable z włóknem 62.5/125
  • Idealne  światłowodowe  medium  transmisyjne  dla  nowych  instalacji  w  sieciach  LAN,  do  monitoringu oraz systemów automatyki i sterowania budynkiem;
  • Najwyższe  bezpieczeństwo  transmisji –  całkowita  odporność  na  zakłócenia  elektromagnetyczne  i  eliminacja podsłuchu;
  • Dostępne z kablami o dowolnej konstrukcji, do zastosowań w różnych środowiskach;
  • Objęte 25-letnią gwarancją systemową CommScope;
  • Zalecane przez komitety normalizacyjne dla nowoczesnych sieci.
 

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco

Imię

Adres email