Interaktywna wizualizacja 3D zasobów IT

iTRACS CPIM z wizualizacją 3D To czego dziś potrzeba to nowego sposobu zarządzania całą infrastrukturą sieciową

CPIM jest platformą dzięki której można zaprojektować i zarządzać infrastrukturą
interaktywna_wirtualizacja_zasobow_3d_2 IT. Jest to nowoczesne narzędzie dające zupełnie nowe możliwości osobom zajmującym się zarządzaniem data center. Największą innowacją platformy jest silnik, który na żywo generuje widok serwerowni w 3D. Taki sposób wyświetlania znany był dotychczas z gier komputerowych. Jednak dziś dzięki CPIM można oglądać i zarządzać siecią z jednego miejsca – sprzed ekranu komputera. Serwerownia zaprojektowana w CPIM to nie tylko same interaktywne  obrazy ale przede wszystkim  potężna baza danych.  Baza danych która zawiera informacje o każdym urządzeniu, każdym połączeniu o każdym komponencie wchodzącym w skład całej infrastruktury. Oprogramowanie generuje widok 3D wcześniej zaprojektowanej serwerowni, daje możliwość oglądania najmniejszych nawet szczegółów takich jak pojedyncze urządzenia: przełączniki, serwery czy panele krosowe włącznie z rzeczywistymi krosowaniami. Baza danych pozwala na późniejsze symulacje oraz planowanie. Na przykład można zasymulować zmianę położenia poszczególnych urządzeń pomiędzy szafami. System potrafi wygenerować listę co należy krok po kroku zrobić aby takie zmiany mogły mieć miejsce. Dodatkowo dowiemy się także jakie systemy w jakim czasie nie będą dostępne z powodu tych zmian. CPIM jest bardzo elastyczny dzięki czemu możliwości całej platformy są nieograniczone. Platforma iTracs CPIM umożliwia nie tylko zaprojektowanie serwerowni ale także zarządzanie już istniejącą infrastrukturą IT.Jakie korzyści daje implementacja platformy iTRACS CPIM ?

 1. Od ogółu do szczegółuinteraktywna_wirtualizacja_zasobow_3d_1

Wizualizacja 3D całego budynku lub kampusu, widok pomieszczeń serwerowych, widok szaf teleinformatycznych, widok na urządzenia w szafach łącznie z podglądem na porty w urządzeniach.

 1. Nie tylko IT

iTRACS CPIM daje możliwość dostępu i obrazowanie wszystkich systemów budynku takich jak kontrola dostępu czy też instalacja alarmowa.

 1. Wiele baz danych w jednym miejscu

iTRACS CPIM tworzy własną bazę danych ale dodatkowo daje możliwość podłączenia zewnętrznych baz danych z innych systemów np. BMS.

 1. Łatwa inwentaryzacja

Monitorowanie  ruchomego  sprzętu  sieciowego  (np.  w  szpitalach)  umożliwia  łatwe określenie gdzie sprzęt się znajduje w danej chwili lub prześledzić historię podłączeń a także zaplanować zmiany lokalizacji sprzętu. W jednej chwili można zrobić inwentaryzację z jednego miejsca.

 1. Planowanie przestrzeni

Właściwe wykorzystanie przestrzeni w serwerowni bezpośrednio wpływa na jej wydajność. Dlatego istotne jest planowanie wykorzystania miejsca w serwerowni oraz w samych szafach.

 1. Zarządzanie zdalnymi lokacjami

Dzięki synchronizacji baz danych centrala może mieć dostęp do dowolnych informacji dostępnych w jednostkach terenowych. Dodatkowo z jednego miejsca można zarządzać całą infrastrukturą rozproszoną.

 1. Sprawdzanie wolnej przestrzeni w szafach

Dzięki bazie danych z wprowadzanymi danymi na temat urządzeń oraz pozostałych istotnych komponentach system potrafi wygenerować raport  o  wolnej  przestrzeni.  Zapytanie  może  dotyczyć  wolnej przestrzeni w szafie RACK lub wolnej przestrzeni w listwie zasilającej czy wolnym porcie w panelu krosowym czy przełączniku.

 1. Przydzielanie zasobów dla nowych komponentów

W bazie danych CPIM znajdują się szczegółowe informacje na temat każdego urządzenia m.in. wymiary, maksymalne zużycie energii, waga itp. Kiedy przychodzi czas na instalację nowego urządzenia w szafie trzeba zapewnić dla niego miejsce, właściwe zasilanie oraz dostęp do panelu krosowego lub przełącznika. CPIM automatycznie tworzy w systemie wymagane zadania i przydziela je odpowiednim osobom.

 1. Zarządzanie infrastrukturą w Data Center

System  pozwala  na  monitorowanie  połączeń  w  serwerowni.  Natomiast  widok  3D  dodatkowo  ułatwia  fizyczne odnalezienie połączenia w rzeczywistym panelu w konkretnej szafie.

 1. Planowanie wykorzystania przestrzeni w Data Center

CPIM daje możliwość sprawdzenia czy w danej szafie jest jeszcze miejsce na nowe urządzenie oraz czy limit zasilania w danej szafie także pozwoli na instalację nowego sprzętu.

 1. Monitorowanie zasilania w Data Center

Platforma CPIM daje możliwość monitorowania zużywanej energii elektrycznej w całej serwerowni oraz w poszczególnych szafach. Dodatkowo można sprawdzić, który PDU (Power Distribution Unit) dostarcza zasilanie do wybranych szaf czy urządzeń.

 1. Zewnętrzne bazy danych

System  umożliwia  import  danych  z  zewnętrznych  baz  danych  lub  aplikacji  (BMS,AD,RCP,KD  itp.)  dając  możliwość podejmowania  decyzji  i  analizowania  zagrożeń  jak  w  najszerszym  aspekcie.  CPIM  wykorzystuje  dane  przesyłane protokołem SNMP i w czasie rzeczywistym automatycznie aktualizuje bazę danych.

 

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco

Imię

Adres email

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies