System połączeń teleinformatycznych LSA-PLUS

System połączeń telefonicznych LSA-Plus HD180

Ciągle rosnące wymagania klientów, co do pasma przenoszenia, spowodowało, że konieczne stało się przeniesienie sprzętu aktywnego (DSLAM czy też MSAN) bliżej odbiorców usług. Wiąże się to z koniecznością skrócenia długości miedzianej linii abonenckiej.

Ekspansja istniejących już sieci, pojawienie się dodatkowych usług oferowanych poprzez operatorów jak i wprowadzenie usług opartych o protokoły IP, spowodowało nagły wzrost wymagań, co do dodatkowej wolnej przestrzeni w strukturach sieci abonenckich, szczególnie w odległości „ostatniego kilometra” od klienta. Wielu operatorów zostało zmuszonych do upakowania swojego osprzętu aktywnego i pasywnego w przełącznicach gdzie praktycznie nie ma wolnego miejsca. Głównym ich celem stał się wymóg znacznego zwiększenia gęstości upakowania połączeniowych, a przy tym utrzymanie a nawet poprawę niezawodności działania.

Powszechnie znany typ połączenia (kontakt) LSA-PLUS zapewnia optymalną i niezawodną transmisję różnych aplikacji już od wielu lat. Dodatkowo, niedawno wprowadzone łączówki połączeniowe i rozłączeniowe LSA-PLUS HD 180, doskonale sprawdzają  się  w  przypadkach,  gdy  zachodzi  konieczność  gęstego  upakowania  wielu  łączy.  Wykorzystując  moduły LSA-PLUS HD 180 można wykonać do dwóch razy więcej zakończeń w tym samym miejscu, w porównaniu do klasycznych łączówek LSA-PLUS. Łączówki HD mogą być stosowane bez żadnych obaw, że obecnie dostępne jak i przyszłe usługi (takie jak POST, ISDN, xDSL czy VIP) będą pracowały bez najmniejszych przeszkód.

zasada_dzialania_kontaktow_lsa-plusZasada działania kontaktów LSA-Plus

W obydwu typach listew połączenia wykonuje się automatycznie i nie wymaga ono zdejmowania izolacji oraz skręcania czy lutowania przewodów. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji złączy nożowych (a) oraz szczeliny kontaktowej (b), które zapewniają znaczące polepszenie własności mechanicznych – większą odporność na naprężenia oraz wibracje.

Najważniejsze cechy złącza tej konstrukcji to:

1. Pewne utrzymanie przewodu oraz zdjęcie jego izolacji w miejscu kontaktu.
2. Styki kontaktu umieszczone pod kątem 450 zwiększają odległość pomiędzy przeciwległymi miejscami styków, czyniąc połączenie łatwiejszym do wykonania oraz optymalizując siły osiowe i skrętne działające na połączenie.

Cała rodzina elementów dodatkowych składa się z:

 • Podstaw i głowic montażowych różnej pojemności;
 • Skrzynek i szafek naściennych oraz przełącznic przyściennych;
 • Zabezpieczeń przepięciowych i przepięciowo-przetężeniowych;
 • Oznaczników i modułów oznaczeniowych;
 • Kabli pomiarowych i innych elementów funkcjonalnych.

Wszystkie elementy systemu LSA-Plus umożliwiają zbudowanie przełącznicy telekomunikacyjnej dowolnej wielkości w ramach jednorodnego systemu tego samego producenta.

Firma CommScope gwarantuje ich doskonałą jakość, dzięki czemu już w momencie zakupu wszystkie produkty z linii LSA-Plus objęte są programami gwarancyjnymi producenta TE25.

Właściwości

Moduły rozłączne:

 • Moduły 10-parowe wyposażone w kontakty rozłączne służące do otwierania lub izolowania linii transmisyjnych ( w pozycji neutralnej kontakty pozostają zwarte);
 • Obudowa modułu koloru kremowego ;
 • System mocowania typu „KLIK” do profili z prętami o średnicy 12mm i rozstawie 95mm.

Moduły nierozłączne:

 • Moduły 10-parowe wyposażone w kontakty nierozłączne ( tylko możliwe dołączenie równoległe). System mocowania typu „KLIK” w wspornikach montażowych w pozycji z góry narzuconej tak, aby zapewnić maksymalną gęstość upakowania obwodów abonenckich;
 • Obudowa modułu koloru szarego.


Moduły przełączeniowe:

 • Moduły 10-parowe wyposażone w kontakty przełączeniowe ( w pozycji neutralnej kontakty pozostają otwarte). Do stosowania w połączeniu z magazynami przepięciowymi;
 • Obudowa modułu koloru żółtego;
 • System mocowania typu „KLIK” do profili z prętami o średnicy 12mm i rozstawie 95mm.
 

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco

Imię

Adres email

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies