Intel

intel_baner_glowny_plaski

Intel – największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów z rodziny x86, które znajdują się w większości komputerów osobistych. Intel istnieje na rynku od 1968 roku, a portfolio tej firmy jest bardzo obszerne. W 2012 roku podpisaliśmy umowę o współpracy w zakresie rozwiązań software’owych.  Z szerokiego wachlarza aplikacji wybraliśmy rozwiązanie Intel® Datacenter Manager: Energy Director służące do zarządzania energią oraz Intel® Datacenter Manager: Virtual KVM Gatewaysłużące do centralnego zarządzania serwerami w centrach przetwarzania danych.

Koszty energii we współczesnych centrach przetwarzania danych są jednymi z najszybciej rosnących. Zużycie energii jest jednym z najważniejszych problemów dla osób zarządzających. Co więcej, jak mówi starszy analityk energii Eric Woods „Serwery używają 60 procent swojej maksymalnej mocy, podczas gdy w ogóle nic nie robią”. Ponadto zarządzanie zużyciem energii może być niezwykle skomplikowane. Dla tego też warto mieć kontrole nad zasilaniem w swoim centrum przetwarzania danych.
Program Intel® Datacenter Manager: Energy Director oferuje:
  • Monitorowanie mocy i temperatury:
W czasie rzeczywistym mamy dostęp do dokładnych danych na temat zużycia energii oraz temperatury, jak również mamy pogląd na planowane zużycie energii. Dzięki tym funkcjom można zastąpić kosztowne zarządzane listwy zasilające.
  • Zwiększenie gęstości zabudowy w szafie:
Program umożliwia maksymalizacje liczby serwerów w szafie opierając się o rzeczywistą  pobór prądu.
  • Optymalizacja mocy:
Definiowanie profili zasilania dla poszczególnych grup urządzeń.
  • Ciągłość działania:
Symulacja awarii zasilania, wskazanie punktów krytycznych.
Dzięki Intel® Datacenter Manager: Virtual KVM Gateway możemy:
  • W rzeczywistym czasie oglądać oraz sterować zasobami informatycznymi takimi jak Racks/Blades/Storages/Networks
  • Program posiada skonsolidowany centralny dostęp do wielu rozwiązań HP, IBM, Dell, Fujitsu, Lenovo, Sun, itp.
 

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco

Imię

Adres email

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies